Naujienos

Atmintis gyva

2023 01 13

„Kas gali nemylėti tėvynės? Neįsivaizduoju žmogaus, kuris nejaučia meilės savo gimtajai šaliai, nes ji – tai jis pats, jo asmenybės šerdis“, – yra sakęs Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus. Istorijos ir lietuvių kalbos integruota pamoka, skirta Sausio 13-ajai – puikus įrodymas, kad mes mylime ir branginame Tėvynę ir Laisvę.
Istorijos mokytoja Vanda Marytė Zaleckienė apžvelgė svarbiausias Lietuvos Valstybingumo datas ir priminė, kaip svarbu būti laisviems. Daina „Laisvė“, dokumentinis filmukas apie Sausio 13-osios įvykius – prasmingi istorijos puslapiai, verčiantys susimąstyti kiekvieną.
Lietuvių kalbos mokytoja Inga Gikienė, prakalbusi apie spaudos draudimo laikotarpį 1864-1905 m., konstatavo, jog išsaugota kalba – valstybės pamatas. Būtent kalba ir tapo esminiu 1918 m. atkurtosios nepriklausomos Lietuvos pagrindu. Mokytoja perskaitė poeto Bernardo Brazdžionio eiles „Aš čia gyva“. Devintokės Eglės Semionovaitės mūsų, aukštaičių, tarme perskaitytas eilėraštis dar labiau atskleidė kalbos savitumą ir grožį.
Baigiantis pamokai, visi mokiniai, susikibę už rankų, eidami ratu, dainavo apie ąžuolus – kurie visada buvo ir bus stiprybės ir laisvės simboliai... Sausio 13-oji – NEGALI PASIKARTOTI, NES MES ŽINOME LAISVĖS KAINĄ.
-----------------
11 klasės mokinė Rusnė Barkevičiūtė šiandien virto mokytoja ir su istorijos mokytojos Vandos Marytės Zaleckienės ir lietuvių kalbos mokytojos Ingos Gikienės pagalba vedė pamoką sausio 13-osios įvykiams atminti. Labai didžiuojamės gabia ir talentinga mokine, kuri skleidžiasi, auga ir tobulėja! Pamoką užbaigėme žaidimu “Alias.Sausio 13”, kurį paruošė pati mokinė, dėkojame aktyviai dalyvavusiems mokiniams, administracijai ir mokytojams! Atmintis gyva! ????❤️