Naujienos

Atvirų durų dienos

2023 03 22

Norėdami plačiau susipažinti su įvairiomis profesijomis, į Zarasų profesinė mokykla atvyko ,,Santarvės“ pradinės mokyklos 2 A ir 2 B klasių mokinukai. Jiems organizuota atvirų durų diena.
Siuvimo mokytoja Jekaterina Gasparavičienė ne tik supažindino vaikus su siuvėjos profesija, parodė, kaip siuvimo mašina galima siuvinėti.
Kas yra floristika, kam ji reikalinga - vaikams suprantamai paaiškino interjero ir aplinkos planavimo specialistė Ingrida Nemanytė. Ji pamokė, kaip pinti vainikėlius ir juos papuošti.
Pradinukai apžiūrėjo mokyklos aplinką, praktinio mokymo korpusą. Tiek daug čia visko įdomaus... Nors šiandien dauguma dar nežino, kuo norėtų būti užaugę, tačiau liaudies išmintis teigia: „Tas, kuris neturi tikslo, neranda džiaugsmo jokioje veikloje.“ (Dž. Leopardis).
"Niekas nevyksta, kol neatsiranda svajonė“, - rašė amerikiečių poetas Carl Sandburg. Bet iš tiesų negali žinoti, kada ir kur svajonė gali aplankyti.
Zarasų profesinė mokykla atvirų durų dienos pradinukams tęsiasi.
Zarasų ,,Santarvės“ pradinės mokyklos trečiokai ir ketvirtokai, aplankę mūsų mokyklą, pamatė tikrai daug įdomaus.
Praktinio mokymo korpuse profesijos mokytojų Vytauto Kruopio ir Raimundo Mieliūno pasakojimų įdėmiai klausėsi ne tik berniukai – susidomėjo ir mergaitės. O kokia laimė, kai buvo leista pasėdėti traktoriuje, mašinoje – džiaugsmu švytėjo vaikų akys...
Įdomu buvo pamatyti dar ir tikrą masažą!
Mokyklos oranžerija abejingų nepalieka. Didžiuliai kaktusai ir mažyčiai, sukulentai, aukštaūgiai palminiai augalai ir agavos pilkšvais mėsingais lapais. Verta aplankyti, nes iškart pasijauti kažkur toli toli - kur visada šviečia saulė, o kaktusai didesni už žmogų ...
Dar ilgai nesužinosime, ar į vaiko širdį šiądien įkrito mažytė svajonės sėkliukė, kuriai augant – didės noras pasirinkti jau girdėtą profesiją, ir jis taps puikus specialistas.
Palinkėkime visiems sėkmės, nes „Žmogus, turintis didelių svajonių, yra galingesnis už turintį tik daug žinių“, - sakė amerikiečių rašytojas H. Jackson Brown, Jr.
Už mokinių supažindinimą su profesijomis atsakinga karjeros specialistė Vitalija Jabčianikaitė.
Nuotraukos Mijos Šileikytės ir Aurelijos Vaitonienės