Naujienos

BE PATYČIŲ

2021 04 02

„Liežuvį dresuoju, prieš išsižiodamas galvoju“

 „Vaikų linija“ kasmet kovo mėnesį skelbdama Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ 2021, siekia sutelkti visuomenės dėmesį į patyčių problemą ir jos sprendimo galimybes Lietuvoje. Šių metų socialine kampanija „Praleisk progą pasityčioti“, „Vaikų linija“ kreipiasi į patyčių iniciatorius, kviesdama juos laiku sustoti ir nepasityčioti, neparašyti žeminančio komentaro, nepasakyti kitus skaudinančios replikos, kai kyla toks impulsas.

Inga Mikutavičienė, etikos mokytoja su mokiniais su mokiniais aptarė temas: „Koks, kokia aš turiu būti, kad niekam neužkliūčiau?“, filmo „Nekentėk tyloje“ peržiūrą ir aptarimą, prevencinių užduočių atlikimą: „Mitai apie patyčias“, „Kaip elgtis, jei esi patyčių stebėtojas“, „Kaip jaučiasi tie, kurie patiria patyčias“, „Patyčios socialiniuose tinkluose, kur ieškoti pagalbos?“ Monika Kairienė, socialinė pedagogė organizavo mokinių dalyvavimą konkurse „Praleidžiu progą pasityčioti!“, kuriame dalyvavo mokinė Ingrida Dumbravaitė. Bendradarbiaudama su Zarasų policijos bendruomenės pareigūnais ir mokytojomis Donata Radionova ir Vanda Maryte Zaleckiene organizavo ir vykdė veiklas, skirtas patyčių prevencijai ir kitokio žeminančio elgesio stabdymui. Rosita Gurskaja, Zarasų policijos bendruomenės pareigūnė prevencines paskaitas mokiniams: „Saugus elgesys“, „Bendravimo internete kultūra ir patyčių elektroninėje erdvėje prevencija“, „Smurtas artimoje aplinkoje“. Mokytojai dalyvavo „Vaikų linijos“ tarptautinėje konferencijoje „Patyčios tarp mokinių – ką darome? Lietuvos ir Šiaurės šalių patirtis“.

Su patyčiomis turime dirbti visus metus, tačiau kovo mėnesį kvietėme sutelkti mokinių ir suaugusiųjų dėmesį į patyčių problemos aktualizavimą ir jos sprendimo būdus.