Naujienos

"KONDITERIS 2022"

2022 12 12

Utenos regioniniame profesinio mokymo centre vyko Nacionalinis konditerių profesinio meistriškumo konkursas „KONDITERIS–2022“, kuriame varžėsi septynios komandos. Čia dalyvavo ir Zarasų profesinė mokykla - 21VR2 grupės mokinės Julija Narbutaitė ir Svetlana Ivanova, kurias ruošė profesijos mokytoja Zinaida Bočekova.
Konkurso tikslas – ugdyti mokinių profesinį meistriškumą, gerinti konditerio ir virėjo profesijos įvaizdį bei skatinti verslumą, kūrybiškumą, mokytojų ir moksleivių bendradarbiavimą.
Konkurso metu buvo atliekamos dvi užduotys: torto iš meduolinės tešlos gaminimas ir pyragaičių iš biskvitinės tešlos gaminimas, apipavidalinimas.
Komisijos pirmininkė - Miglė Paulikienė, Desertų akademijos „Red velvet“ vadovė. Akcentuoti pagrindiniai gaminių vertinimo kriterijai: kūrybiškumas, tikslinis žaliavų panaudojimas, gaminių originalumas, papuošimo kokybė ir estetika, pjūvių išvaizda, papuošimo kokybė ir estetika.
Kol moksleiviai gamino, mokytojai turėjo puikią ekskursiją po Uteną: aplankė Muziejų, Utenio aikštę, dalyvavo edukacinėje veikloje.
Nors komanda nugalėtoja netapo, tačiau parsivežė neįkainojamų įspūdžių ir patirties. „Kantrybė yra pagrindinis raktas į sėkmę“, - sakė korporacijos „Microsoft“ įkūrėjas, filantropas Bilas Geitsas.
Dėkojame mokinėms mokinėms Julijai Narbutaitei ir Svetlanai Ivanovai bei mokytojai Zinaidai Bočekovai.
Nuotraukos Utenos RPMC ir mokyt. Zinaidos Bočekovos