Naujienos

Konkursas "Skaidrumą kuriame kartu"

2022 11 15

Vikipedija teigia: „Skaidrumas – valdžios, įmonių, organizacijų ir individų veiklos charakteristika, kai veikla, planai, finansavimas ir kita informacija yra pateikiama viešai ir aiškiai“.
Zarasų profesinės mokyklos 10 a klasės mokiniai, paraginti auklėtojos Eigilės Strui, dalyvavo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) organizuotame konkurse „Skaidrumą kuriame kartu“..
Dalyvauti konkurse – tai reiškia, domėtis keliama problema, mokėti ją įvardinti ir spręsti. Mokiniai kviečiami atlikti dvi užduotis: individualiai išspręsti testą ir kartu su bendraklasiais atlikti kūrybinį darbą.
Individualios užduoties – testo, sudaryto iš 19 klausimų, sprendimui skirtas laikas (30 min.) greit „tirpo“: neįvardinus teisingo atsakymo, reikėjo vėl grįžti į testo pradžią ir vėl kartoti viską iš eilės. Teste pateiktos įvairios situacijos, reikėjo pasirinkti teisingą atsakymą.
Kadangi šių metų konkurso tema – skaidrumo ir sąžiningumo svarba mūsų aplinkos bendruomenėse, komandinės užduoties kūrybiniu darbu pasirinktas plakatas, kurio tikslas atkreipti dėmesį į mūsų visuomenėje ne tik žinomas, bet ir pasitaikančias problemas: kyšio davimas, lyčių nelygybė ir teisingumo trūkumas.
Konkurso tikslas – ne tik suvokti ugdyti svarbiausius skaidrumo principus ir antikorupcinėmis mokinių nuostatas, bet skatinant aktyviai domėtis savo, kaip piliečio, vaidmeniu dabartinėje situacijoje, suvokti, kad teisingumas ir pasitikėjimas – tai valstybės pagrindas.
Gruodžio 9-ąją kasmet (nuo 2004 m.) visas pasaulis mini Tarptautinę antikorupcijos dieną. Istorijos ir pilietiškumo mokytoja Vanda Marytė Zaleckienė teigia, kad „Dalyvavimas šiame konkurse – tai mažytis kiekvieno mokinio žingsnelis prisidedant prie korupcijos mažinimo, nes mokiniai turėjo puikią galimybę labiau įsigilinti į skaidrumo – sąžiningo elgesio ir viešumo – prasmę.