Naujienos

Konkursas "Žalingi įpročiai"

2021 12 22

Didžiausios problemos, su kuriomis susiduria jauni žmonės, yra žalingi įpročiai. Psichologinės žalingų įpročių užuomazgos susiformuoja vaikystėje arba paauglystėje. Tai jautrus periodas, kai dėl prasidedančio brendimo, paauglystės smalsumo ir noro pritapti prie bendraamžių, moksleiviai išbando įvairias psichotropines medžiagas.
Lapkričio 22-26 d. Zarasų profesinė mokykla, kartu su Ignalinos visuomenės sveikatos biuru vykdė žalingų įpročių prevenciją. Žalingų įpročių šiuolaikinėje visuomenėje daugėja, jau neužtenka kalbėti vien tik apie tabako, alkoholio ir kitų psichotropinių medžiagų žalą. Sparčiai besivystant technologijoms ir medijoms užimant vis didesnę mūsų gyvenimo dalį, svarbu kalbėti ir apie žalingas pasekmes praleidžiant daug laiko prie telefonų ir kompiuterių.
Per fizikos pamokas 10 kl. mokiniai prisiminė kokią žalą akims daro ilgas laiko praleidimas prie medijų, sužinojo kaip ir kokiu atstumu reikia laikyti telefono ekraną, kad mažiau pavargtų akys, kokiomis priemonėmis koreguojamos akių ydos. Devintokai mokydamiesi apie vidaus degimo variklius diskutavo kada automobilis draugas, o kada priešas, prisiminė, kodėl žmogui gyvybiškai svarbu daug judėti.
Darbuotojų saugos ir sveikatos pamokose mokiniai analizavo kokią įtaką žalingi įpročiai daro žmogaus darbingumui, susikaupimui ir saugai. Pateikė pasiūlymų kokie geri įpročiai padeda išlaikyti gerą tonusą, nuotaiką, sveikatą ir suteikia energijos.
Dailės pamokose piešė piešinius konkursui „Nugalėk žalingus įpročius“, kurio laurėtais tapo Arina Baukytė, 9A; Mantas Ragėnas, 10kl; Vytautas Špūras, 10 kl; Valerija Sokolova, 21VR1; Julija Narbutaitė, 21VR1. Šiuos mokinius gruodžio 23 d. pasveikino mokyklos direktorė Nijolė Guobienė ir įteikė Zarasų profesinės mokyklos bei Ignalinos visuomenės sveikatos biuro įsteigtus prizus.
Tikimės, kad šie renginiai palietė mokinių širdis ir savimonę, kad mokiniai turės tik gerus ir sveikatą stiprinančius įpročiu.