Naujienos

Konstitucijos egzaminas

2022 10 26

1992 m. spalio 25 d. referendume priimta šiuo metu galiojanti Lietuvos Respublikos Konstitucija. Minint jos 30-metį, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir LR Teisingumo ministerija kvietė visus šalies piliečius ir gyventojus pasitikrinti, ar gerai žino Konstituciją, kuri nustato ne tik valstybės santvarką, valdžios institucijas, tarpusavio santykius, bet ir valstybės piliečių teises ir pareigas. Iki 2022 metų buvo atlikta 12 straipsnių pakeitimų.
Net 19 Zarasų profesinės mokyklos mokinių, paskatinti istorijos mokytojos Vandos Marytės Zaleckienės, dalyvavo Konstitucijos egzamine, kuris vykdytas internetinėje svetainėje www.konstitucijosegzaminas.lt.
Mokiniams reikėjo atsakyti: kas tvirtina valstybės biudžetą, kokios buvo LR Konstitucijos pataisos, kada gali būti įvesta nepaprastoji padėtis, kas būdinga Konstituciniam teismui? Iš viso buvo pateikta 20 klausimų.
„Konstitucija – tai visuomenės teisinės kultūros ir tiesiog kultūros, kurią turime kelti kiekvienas pagal savo profesiją ir savo moralę, rodiklis“, – sakė Lietuvos politikė Irena Degutienė. Dalyvavimas Konstitucijos egzamine rodo, kad Zarasų profesinės mokyklos mokiniai domisi pagrindiniu mūsų valstybės įstatymu.
Nuotraukos V. M. Zaleckienės