Naujienos

„Nesibaigianti Mis istorija“

2019 11 28

Zarasų profesinėje mokykloje vyko tarptautinis, jubiliejinis dvidešimtą kartą įvykęs konkursas „Mis mokykla 2019“. Svarstoma, kad tai vienintelis tiek grožio savyje turintis konkursas rajone. Šiemet konkurse dalyvavo – 10 merginų iš šešių Lietuvos mokyklų ir mokinė iš Latvijos. Aktyvų mokinių dalyvavimą skatino kūrybingi mokytojai, mokyklų vadovai, dalyves palaikė bendraamžiai. Renginį atidarė vadovės Elžbietos Juškėnienės neformaliojo vaikų švietimo programos „Mini baletas“ ir „Kodas – artistai“ šokėjos, su audringu šokiu, kuris prikausto žvilgsnį griežtais rankų mostais ir grėsmingais judesiais, persipindamas su menine kompozicija, kurios metu įspūdingai karūną įnešė mokytoja Brigita Kontrimaitė.   

KONKURSAS TAPĘS TARPTAUTINIU

    Jau trečią kartą šventėje dalyvavo atstovės iš kaimyninės Latvijos. Praėjusiais metais Balvi profesinės mokyklos mokinė Elina Klanska laimėjo „Mis viešnia“ nominaciją. Šių metų konkurse pasirodžiusi Balvi profesinės mokyklos dalyvė Laura Circene buvo nominuota „II-oji vice mis“ laimėjimu. Dalyvę atlydėjo ir palaikymo komanda, renginio metu pristačiusi nepaprastą suknelę iš kolekcijos „3in1“, kuri dėvima tryse vienu metu. Scenografiją kūrusi Zarasų profesinės mokyklos mokytoja Donata Radionova scenai sukūrė merginą su skrybėle, kurios spalviniai sprendimai atspindėjo Latvijos vėliavą, o renginio vedėjas mokinys Edgaras Rybakovas dalyvei iš Latvijos renginį vedė rusu kalba. Svečiai buvo maloniai nustebinti ir dėkojo už šiltą priėmimą, bei galimybę dalyvauti.

JUBILIEJINIS – 20 –ASIS KONKURSAS

Kasmet „Mis mokykla“ konkursas po savęs palieka daugybę emocijų  - dalyvėms, mokykloms, svečiams, per dvidešimt gyvavimo metų, konkurse dalyvavo daugiau nei trys šimtai dalyvių. Vykusiems konkursams prisiminti buvo sukurtas filmas „Nesibaigianti mis istorija“, kuris atspindėjo akimirkas iš vykusių konkursų, dalyvių pasiruošimą, jaudulį, scenos baimę ir džiaugsmą, bei emocijas užplūstančias apdovanojimų ceremonijos metu. Pirmasis konkursas organizuotas 1997 m. profesijos mokytojos Rimos Bendikienės iniciatyva, mokytoja su tuometinėmis auklėtinėmis išvystė visą konkurso idėją ir kasmet ji vis augo, plėtėsi ir tobulėjo, neprarasdama autentiškumo ir išsaugodama tradicijas. Konkursą sudaro penkios užduotys: prisistatymas, talentų atskleidimas, savo kurtos butaforinės suknelės pristatymas, foto ir elegancijos konkursai. Vertinimo komisijos užduotis tikrai nelengva: jie turėjo vieningai nuspręsti, kaip dalyvėms paskirstyti „Mis šypsena“, „Mis stilius“, „Mis elegancija“, „Mis gracija“, „Mis talentas“, „Mis foto“ ir svarbiausias pirmąją, antrąją ir trečiąją „Vice Mis“, „Mis mokykla“ nominacijas. Apdovanojimų ceremonijai prasidėjus paaiškėjo, kad komisijos nariai su užduotimi susitvarkė puikiai, nors sprendžiant turėjo kilti daug diskusijų, dalyvės buvo viena kitos vertos konkurentės, išgirdę nuosprendį atsipūtėme:
-    Komisija kompetentingi profesionalai, jie žinojo ką daryti.
Konkursui pirmininkavo Zarasų rajono vietos veiklos grupės strategijos įgyvendinimo vadovas Arvydas Veikšra, kuris turi ne vienerių metų patirtį vertinant dalyves šiame konkurse, Zarasų profesinės mokyklos direktorė Nijolė Guobienė, jos dėka klesti, auga ir švyti mokykla, Zarasų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus mentorius Stanislovas Kaulavičius, niekuomet neatsisakantis bendradarbiauti su mokykla,  Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Gintarė Laurikėnienė, pozityvi , labai veikli ir meniška asmenybė, Zarasų meno mokyklos mokytoja – choreografė Inga Zakarauskienė, choreografė į pasaulį išleidusi ne vieną puikų šokėją, Zarasų kultūros centro režisierė Gražina Kazokienė, režisavusi daugybe renginių, miuziklų, spektaklių, Zarasų kultūros centro kūrybinių industrijų skyriaus vedėjas Erikas Černovas, plačiai žinomas Zarasų rajone, nepailstantis, ilgus metus dirbantis Zarasų rajono pramoginiuose renginiuose.

RENGINĮ SPALVINO ZARASŲ JAUNIMAS

    Nors viskas konkurse sukasi aplink dalyves ir jų atliekamas užduotis, sukneles, žavesį, tačiau didelė renginio dalis šiemet teko ir stebėtinai talentingiems Zarasų jaunuoliams. Dalyves ir žiūrovus džiugino vaikinų grupė „Vincėnai ir dar“ dalyvėms padovanoję net tris kūrinius, kuriuos atliko gyvai grodami įvairiais instrumentais ir dainuodami išraiškingais, vyriškais balsais. Visus išskirtiniu balsu užbūrusi jaunoji solistė Emilija Venediktovaitė sužibėjo ryškiausiomis spalvomis, žiūrovų tarpe po angliškai atliktos dainos mergina susirado ne vieną ištikimą gerbėją. Dainų atlikėjos Gilmė Dainytė ir Diana Boriak yra ne tik neįtikėtinai talentingos solistės, jos programoje pasirodė ir po vieną ir duetu, o renginiui pasibaigus, žiūrovams besiskirstant, koridoriuose girdėjome niūniuojant jų atliktos dainos „Medžiai melagiai“ ištraukas. Gražiu kūriniu pianinu mus džiugino ir jaunieji talentai Brigita Baniulytė ir Ovidijus Ponyčius, aktyviai šalies koncertuose ir konkursuose dalyvaujantis duetas su malonumu atliko kūrinį „Draugų ratelis“ ir mūsų scenoje. Zarasų profesinės mokyklos šokių studijos merginos išjudino visus nuotaikingu šokiu, o mokinė Kristina Račinskaitė atlikusi lyrinę dainą priminė dalyvėms, kad neverta nusivilti kas benutiktų. Meno ir mados sprogimas scenoje įvyko pasirodžius Klaipėdos technologijų mokymo centro drabužių kolekcijai, pavadinimu „Ateities karta“. Pristatyti paltai leisiantis kiekvienam atrodyti individualiai, rudens kolekcijoje vyraujančios konstrukciškos, stačiakampio ar trapecijos formos siluetai, neįpareigojantys lyties ar kūno formos.

DALYVĖS

    Gavus kvietimą dalyvauti konkurse kiekvienos dalyvės galvoje kyla sumaištis, abejonės, nepasitikėjimas savo jėgomis, baimė. Geriausias patarėjas tokiu atveju tampa mokytojas, klasės draugai, kolegos. Palaikymas ir pagalba ruošiantis ir tampa svarbiausiomis pamokomis, visos dalyvės, kokia nominacija bebūtų apdovanojamos prie viso to kaip kraitį gauna nematomą skrynelę, kurioje plačiai išsidėsto ryžtas, scenos baimės įveikimas, viešo kalbėjimo baimės panaikinimas, supratimas, kad jei dalyvauju šiame konkurse, esu drąsi ir prisiminimai apie konkursą po visko šiltai nugula atmintyje kaip vienas svarbiausių gyvenimo įvykių.

APDOVANOJIMŲ CEREMONIJA

Garsus mados kūrėjas Giorgio Armani yra pasakęs: „Būti elegantiška – tai nereiškia kristi į akis, tai reiškia – įstrigti atmintyje“. Jo žodžiai pasitvirtino prasidėjus apdovanojimų ceremonijai, kurią pradėjo publika, visi plojimais išskyrė tris dalyves, tačiau didžiausio publikos palaikymo susilaukė drąsioji Gabrielė Saudargaitė atstovavusi Vilniaus paslaugų ir verslo profesinio mokymo centrą, kuri taip pat buvo ir komisijos įvertinta aukščiausiais balais ir apdovanota „Mis mokykla 2019“. „III Vice mis“ tapo Zarasų profesinės mokyklos mokinė linksmoji Olia Ivanova, prisistatyme paminėjusi jog dalyvauja antrą kartą, nes nėra iš tų žmonių, kurie lengvai pasiduoda, „II Vice mis“ nominacija kurią jau aptarėme atiteko talentingąjai Laura Circene iš Latvijos Balvi mokyklos, na o I-osios „Vice mis“ titulą garbingai iškovojo Greta Rimdeikaitė iš Kauno taikomosios dailės mokyklos. Pagrindines nominacijas pelniusios dalyvės buvo apdovanotos piniginiais prizais ir gėlėmis, visos dalyvės buvo nominuotos ir apdovanotos socialinių partnerių ŽŪB „Sparnai“ skaniausiais šakočiais ir grakščiomis balerinų statulėlėmis. Renginys nebūtų įvykęs be mokyklos direktorės N. Guobienės, be mokytojos D. Radionovos karūnavusios salės sceną, be mokytojų D.Gražienės ir I. Nemanytės išpuošusių mokyklą, be L. Propolenaitienės padovanojusios puokštes „Mis mokyklai“ ir „I Vice mis“, be profesijos mokytojų virėjų, kurios dalyvėms pasveikinti paruošė įspūdingą vaišių stalą. Dėkojame ir mūsų mokyklos mokiniams žavingajai Karolinai Bakanavičiūtei, iškalbingajam Dominykui Bogušui, ir puikiai su vertimu susitvarkiusiam Edgarui Rybakovui nepriekaištingai vedusiems renginį. Pasiruošti konkursui ir dalyvauti jame nėra lengva užduotis, bet dalyvauti ir būti neisibaigiančios mis istorijos dalimi verta.

Zarasų profesinės mokyklos neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė