Naujienos

Pamoka su menininke

2023 01 19

Kiekviena kelionė, kiekviena pažintis su menininku praturtina sielą, suteikia daugybę nuostabių įspūdžių.
„Fraktalai“ – ypatingas piešinys. Dar įspūdingesnė pamokėlė, kurioje tirpte ištirpsta laikas – pasineri į spalvų ir formų pasaulį. Užmerktomis akimis paprastu pieštuku nupieštos linijos baltą popieriaus lapą suskaido į daugybę įvairiausių formų langelių – plotelių. Užpildyti tuos plotelius įvairiomis spalvomis – žaisminga ir įdomu, bet svarbiausia, kad mes visi panirome į puikių akimirkų jūrą...
Šis piešimas – miela meditacija, padedanti ne tik geriau pažinti save, įspūdingiausia, kad tai gali piešti visi – nuo mažiausio iki vyriausio (ir, žinoma, tie, kurie teigia, jog piešti visiškai nemoka. Čia piešti ir nereikia, tik spalvinti, bet pamačius, kokie grožiai gaunasi – pavydėti galima).
Dailės mokytoja ekspertė Nijolė Trinkūnienė sakė, kad toks piešimas primena vaikystės vasaros pievą. Gal todėl mokiniams jis buvo ypatingai mielas ir artimas.
Baigiantis pamokai, sužinojome ir fraktalo spalvų reikšmes.
Įsėdus į autobusiuką, kažkas pasakė: „Čia atvažiuoti tikrai buvo verta“. Mokytoja Nijole, ar gali būti geresnis įvertinimas?
Aišku, lankėmės ne vien tik Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro dailės studijoje... Bet apie tai kitą kartą...