Naujienos

Paroda "Mano žiema"

2022 02 07

Zarasų profesinės mokyklos meno galerijoje atidaryta paroda „Mano žiema“.
Gražią, stebuklingą žiemą šiuo metu galima pamatyti mokyklos ketvirtame aukšte. Mokyklos bendruomenei pateikiama trylika tapybos darbų. Šiuos darbus nutapė Zarasų Meno mokyklą jau trečius metus dailės užsiėmimus lankančių suaugusiųjų grupė. Dailės užsiėmimuose piešdami ir tapydami kūrybinius sumanymus įgyvendina įvairaus amžiaus, įvairių profesijų būrelis zarasiškių. Parodoje galima pamatyti ir Zarasų profesinės mokyklos buvusių ir dabar dirbančių mokytojų darbus.
Žmonės, kurie vakarais ateina į dailės užsiėmimus, turi savų motyvų. Kažkas iš užsiėmimų lankytojų labai mėgo piešti vaikystėje, bet neturėjo galimybės tobulėti... Kažkas labai trokšta bendrauti su panašių pomėgių turinčiais žmonėmis... Kažkam tai savotiškas pabėgimas nuo kasdieninių rūpesčių, atsipalaidavimas ir gerų emocijų potyriai...Kažkam tai pakelia savivertę, didina pasitikėjimą savimi...
Po kiekvieno užsiėmimo, dailės mėgėjai, bent dalį savo lūkesčių tikrai realizuoja. Kaip įrodymas tam, savo rankomis sukurti spalvingi, saviti, kaskart vis tobulesni paveikslai. Juos smagu parodyti artimiesiems, ar padovanoti artimam žmogui.
„Mano baltosios žiemos,... gal esate jūs tik riba, kurią peržengti reikia iš rudens į pavasario saulę „,- šie Eugenijaus Matuzevičiaus eilėraščio žodžiai, pasirinkti parodos temai atskleisti, tik iliustruoja mintį, kad po stebuklingai gražios žiemos reikia laukti pavasario, o su juo ir naujų dailės darbų, naujų, dar įspūdingesnių parodų.
Straipsnio autorė Petrutė Sekonienė