Naujienos

Paskaita pedagogams su judėjimo neįgaliojo vėžimėliu rekordininku Mariumi Montiku

2023 06 02

„Negalios pažinimas iš arčiau“, - mokyklos pedagogams aktuali paskaita. Marius Montikas, nors tik keletą metų judantis neįgaliojo vežimėliu, bet jau pasiekęs du Lietuvoje svarbius važiavimo neįgaliojo vežimėliu rekordus, supažindino su negalios rūšimis, pobūdžiu ir sunkumais.
Netrukus - 2024 m. mokyklose numatytas įtraukusis ugdymas, kuriam „svarbūs ne skaičiai, bet darbo kokybė. Ją lėmė nuoseklus darbas, pagarba ir vertybinis požiūris į mokinių įvairovę, kai skirtybes suvokiame kaip galimybes“.
Pedagogai turėjo galimybę „pajausti“, su kokiomis problemomis susiduria neregiai, išbandyti „ratukus“, sužinoti, kaip galėtų padėti skirtingas negalias turintiems žmonėms.
„Noriu pagerinti važiavimą dviem neįgaliojo vežimėlio ratais – kad ir Pasaulio rekordų knygoje būtų Lietuvos ir Zarasų vardas. Didžiausias toks pasiekimas pasaulyje – beveik 26 km“, - sako Marius Montikas – jo pasiektą rekordą (10 km) šių metų gegužę Zarasuose registravo „Rekordų akademija“.
Vis daugiau žmonių suvokia, kad „Vienintelis neįgalumas gyvenime yra neteisingas požiūris“, bet jį jau stengiamės įveikti.