Naujienos

Pirmosios pagalbos paskaita

2022 06 21

Pirmosios pagalbos paskaita

Šią savaitę mokykloje vyksta vasaros dienos stovykla „Sportuokime visi ir būkime kartu.  Pirmadienį vyko Pirmosios pagalbos paskaita.

Žinios apie pirmosios pagalbos suteikimą ir galimybes visada naudingos, o ypatingai – artėjant atostogoms. Sporto salėje susirinkusiems mokiniams profesijos mokytoja Genė Juršienė ne tik pasakojo, bet ir vaizdžiai demonstravo įvairius pirmosios pagalbos teikimo būdus. Pakartoti tai, ką jau esi girdėjęs, visuomet labai pravartu.

Tądien išgirsta daug įdomaus ir naudingo: koks yra suaugusiųjų pradinis gaivinimas; koks užspringimo ženklas ir kaip reikia elgtis užspringus; pamatyti įvairūs tvarstymo variantai; išgirsta, kokie būna kaulų lūžiai; sužinota, ką daryti esant galvos ir pilvo traumoms; kas yra turniketas; kaip suteikti pirmąją pagalbą skęstančiajam; koks būna kraujavimas ir kaip jis stabdomas; kokie vaistai padės apsinuodijus ir ar visi apsinuodijimai yra vienodai pavojingi žmogui; kaip ir kuo gali padėti skarelė, kai atsitinka nelaimė?

 Kiekvienas turėjo galimybę pabandyti „gaivinti“: buvo  suaugusio žmogaus ir kūdikio muliažas, „užspringimo liemenė“, turniketas.

Nors vasaros atostogos jau beveik prasideda, nepulkime į jas stačia galva. Saugokime save ir kitus...

 

 

Giedrė Mičiūnienė