Naujienos

Profesinio meistriškumo konkursas

2022 12 08

Ankstyvą gruodžio rytą, nesvarbu, kad tokį sniegingą, Zarasų profesinė mokykla pasitiko svečius, atskubėjusius į respublikinį konkursą iš skirtingų Lietuvos miestų (Alytaus, Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus). Konkurso tikslas - ne tik įvertinti mokinių profesinį meistriškumą, tobulinti kompetencijas, formuoti praktinius įgūdžius, bet ir dalintis gerąja patirtimi.
Susirinkusiems salėje skambėjo muzikos kūrinys „Saulės kelias“: jį atliko mokyklos mokinė Monika Grigėnaitė su instrumentinio muzikavimo būrelio vadovu Gintaru Andrijausku - grupės „Sadūnai“ lyderiu.
Mokyklos direktorė Nijolė Guobienė , džiaugdamasi ir sveikindama konkurso dalyvius ir svečius, pabrėžė, kad su Juliumi Jakučinsku, Mokymosi visą gyvenimą departamento direktoriumi, neseniai apsilankiusiu mokykloje, diskutuota apie profesinio mokymo svarbą, jo populiarumą, teigiamą požiūrio pokytį. Kalbėta ir apie respublikinių konkursų svarbą mokiniams ir mokytojams. Būsimieji specialistai, įgydami daugiau kompetencijų, gauna ir daugiau pasitikėjimo, tobulina savo meistriškumą, mezga tiesioginį kontaktą su klientu. Ji linkėjo dalyviams ir atlydėjusiems mokytojams pasitikėjimo, o komisijai - sklandaus darbo.
Vilhelminas Kuzmickas, mero patarėjas švietimo ir kultūros, socialinės politikos klausimais, akcentavo, kad konkursas – tai savotiškos varžybos. Jis sakė, kad masažuotojams labiau tiktų perfrazuotas olimpinis šūkis: „Citius Altius Fortius“ („Greičiau, aukščiau, tvirčiau“) – „Greičiau, švelniau, tvirčiau“.
Komisijos pirmininkė Jolanta Prakapavičienė Utenos kolegijos medicinos fakulteto Sveikatos priežiūros ir reabilitacijos katedros lektorė, žavėjosi nepabūgusiais tolimo kelio, todėl linkėjo pademonstruoti tai, ką moka geriausio.
Naujame, puikiai įrengtame, praktinio mokymo korpuse vyko dvi praktinės užduotys: klasikinis (iki 40 min.) pasirinktos kūno dalies masažas; ir „Keturių rankų“ (iki 40 min.) pasirinktos kūno dalies ar bendras viso kūno masažas (2 dalyviai atlieka pasirinktu stiliumi).
Įdomu buvo stebėti, kaip atsakingai, susikaupę dirba masažuotojai, kurių darbą vertino komisijos pirmininkė Jolanta Prakapavičienė, Utenos kolegijos medicinos fakulteto Sveikatos priežiūros ir reabilitacijos katedros lektorė; Inga Bieliūnaitė-Miškinienė Zarasų rajono savivaldybės VšĮ Zarasų ligoninė Fizinės medicinos ir ambulatorinės reabilitacijos skyriaus masažuotoja ir Gitana Bedrovienė, masažo meistrė. Vertinama buvo pagal konkrečius kriterijus, pirmenybę teikiama profesijos įgūdžių demonstravimui, komunikabilumui, etiškumui.
Lilija Zajančkauskienė , direktoriaus pavaduotoja ugdymui, džiaugėsi puikiais masažuotojų įgūdžiais bei komisijos vertinimais:
III-iojo laipsnio diplomas skirtas Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro komandai (Darius Zajevas ir Gabija Markevičienė; mokytoja Gintarė Ščesnavičienė);
II-ojo laipsnio diplomą gavo Zarasų profesinės mokyklos komanda (Remigijus Michailovas ir Deividas Merkys, mokytoja Aida Bogušienė);
Aukščiausias įvertinimas – I-ojo laipsnio diplomas atiteko Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro komandai (Alina Česaitė ir Edgaras Gustas, mokytoja Alina Simanavičiūtė ir Amanda Zaleskienė). Jie pelnė ir Padėką už geriausiai atliktą masažą keturiomis rankomis.
Visos komandos gavo ne tik dovanų, jų dar laukė įspūdingas tortas, užkandukai, tačiau didžiausia ir neįkainojama dovana – puiki patirtis.