Naujienos

Projektas "Sveikata visus metus"

2022 10 19

Zarasų profesinė mokykla dalyvauja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Sveikatos ir saugos ugdymo skyriaus projekte „Sveikata visus metus 2022“. Projekto, vykstančio 2022 m. sausio–gruodžio mėnesiais, tikslas – padėti vaikams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą. Kiekvieną mėnesį reikia įveikti skirtingą iššūkį.
Spalio mėnesio projekto iššūkiui „Jei gali svajoti apie tai, gali ir padaryti.“ (V. Disnėjus) organizuotas žaidimas „TAIP“ ir „NE“.
Kiekvienas nori būti geriausias savo profesijos žinovas, specialistas. Kad būtume geriausi, turime būti sveiki. 10 a klasės mokiniai, susiskirstę komandomis, bandė atspėti 3 žodžius, esančius voke. Pirmasis klausimas – profesija, kurią galima įsigyti mūsų mokykloje. Kiti du klausimai (TV laida ir „Daiktas dėžėje“), susiję ir su profesija, ir su sveikatos saugojimu. Klausimus reikėjo formuluoti taip, kad atsakyti galima būtų tik vienu žodžiu: „TAIP“ arba „NE“.
Pirmąjį žaidimo turą laimėjo merginos, antrąjį – trijų vaikinukų komanda. Paskutinis turas sėkmę atnešė vaikinams. Jie, Igoris Burunovas, Maksimas Ivanovas Ugnius Maldauskas ir tapo šio žaidimo nugalėtojais.
O paskui laimėtojais galėjo pasijusti ir kiti - reikėjo įspėti daiktus, susijusius su mūsų sveikata, siekiant savo svajonių profesijos. Profesijos mokytoja Genė Juršienė akcentavo kiekvieno atspėto daikto svarbą.
Koks žaidimas be prizų? Jų tikrai užteko!
Ant stalo puikavosi rudeninė vaistažolių puokštė, o rudens dovanojamais vitaminais - kriaušėmis ir obuoliais galėjo pasivaišinti visi.
Džiugu, kad šią veiklą stebėjo mokyklos direktorė Nijolė Guobienė, vėliau pasveikinusi laimėjusią komandą.