Naujienos

RESPUBLIKINIS KONKURSAS

2023 03 31

Į respublikinę gamtos mokslų žinių konkursą – viktoriną „Žinau – sakau 2023“, kuri vyko Zarasų profesinė mokykla šiandien sugužėjo 5 komandos: iš Biržų TVMC Vabalninko skyriaus, Kupiškio technologijų ir verslo mokyklos, Utenos regioninio profesinio mokymo centro, Joniškio žemės ūkio mokyklos ir, aišku, mūsų mokyklos.
Galime drąsiai pasigirti: puikų konkursą, kurio tikslas ne tik skatinti mokinius domėtis gamtos mokslais, bet ugdyti mokinių kūrybiškumą bei kritinį mąstymą, organizavo Zarasų profesinės mokyklos fizikos vyr. mokytoja Donata Radionova Mokytoja bei neformaliojo švietimo organizatorė Simona Kornelija Matusevičiūtė.
Visus sveikino Zarasų rajono mero rinkimus laimėjusi mūsų mokyklos direktorė Nijolė Guobienė . Ji akcentavo 3 aspektus: loginį mąstymą, atmintį ir nuojautą – kurie yra labai svarbūs ir mokantis, ir siekiant laimėjimo.
Komandos trumpai pristatė atliktą namų darbą – „Talismaną“ – pagamintą iš įvairiausių elektronikos atliekų (lempučių, laidų, elementų, maitinimo plokščių, kondensatorių). Užduoties kūrybiškumą ir originalumą vertino Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos dailės mokytoja – metodininkė Petronė Sekonienė.
Kūrybingos, mėgstančios inovacijas mokytojos Donatos Radionovos kurtos užduotys įdomios, nes originalios.
"Užuominų viktorina“ - pateikti klausimai iš 5 kategorijų (gyvūnai, architektūra (statiniai), ligos ir negalavimai, medžiagos, augalai) turintys po 5 užuominas. Naudojant mažiau užuominų, gali pelnyti daugiau taškų. Kaip įdomu!
„Atmintis“: komandoms skirti vienodi tekstai ir tik 2 min. laiko. Tikslas
– kuo tiksliau atsakyti į pateiktus klausimus.
Neeilinė užduotis „Mokslininkai“: tai 20 klausimų apie žymius žmones, nusipelniusius gamtai.
„Logika“ - 4 keturios loginės užduotys, kurioms atlikti skirtas laiko limitas.
Ar gali būti konkursai be nugalėtojų? Mūsų mokykloje taip nebūna!
Visos komandos gavo po didelį šakotį. Paguodos prizą pelnė komanda iš Joniškio žemės ūkio mokyklos.
Kūrybiškiausiai atliko užduotį – Utenos regioninio profesinio mokymo centro mokiniai.
3 vieta skirta Biržų technologijų ir verslo mokymo centras Vabalninko skyriaus komandai. 2 vieta atiteko Zarasų profesinės mokyklos mokiniams.
Nugalėtoja tapo – Kupiškio technologijų ir verslo mokyklos komanda.
Visų prizinių vietų laimėtojai (kiekvienas komandos narys) gavo po „Pegaso“ knygyno čekį.
Neliko nuskriausti ir moksleivius lydėję mokytojai: jiems organizuota ekskursija po Zarasus.
Anglų politikas, filosofas ir eseistas Fransis Bekonas akcentavo: „Kiekviename žmoguje gamta daigina naudingus pasėlius arba piktžoles; tegu jis laiku laisto juos ir naikina jas.“ Pirmąkart organizuota respublikinė gamtos mokslo žinių konkursas - viktorina tikrai pasėjo daigius vilties grūdus, nes mokinių susižavėjimas ir įspūdžiai įrodė: organizuoti buvo verta.