Naujienos

Respublikinis profesinio meistriškumo konkursas "Paramedikas 2023"

2023 01 12

Ilgai lauktas respublikinio profesinio meistriškumo konkursas ,,Paramedikas 2023“, kurį organizavo Zarasų profesinė mokykla, rėmė Lietuvos paramedikų asociacija, sukvietė į Zarasus pasivaržyti net didžiųjų miestų komandas. Malonu, kad tolimas kelias (į kitą Lietuvos pakraštį) neišgąsdino ir Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro komandos.
Mokyklos direktorė Nijolė Guobienė akcentavo, kad konkurso tikslas – ne tik pasidalinti savo patirtimi, įžvalgomis, bet kuo daugiau sužinoti profesijos subtilybių ir užsikrėsti bendrystės džiaugsmu. Ji linkėjo sėkmės ir sklandaus darbo visiems - konkurso dalyviams, komisijos nariams. Dėkojo ne tik atsiliepusiems į šį renginį, bet ir visiems, prisidėjusiems, bei pirmojo tokio konkurso iniciatorei Aleksandrai Jaronskei- profesijos mokytojai.
Vilhelminas Kuzmickas, mero patarėjas švietimo ir kultūros, socialinės politikos klausimais, džiaugėsi, kad šalia didžiųjų miestų (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos) komandų atstovaus varžysis ir nedideli Zarasai; pabrėždamas, kad konkursas – tai varžybos, kuriose turi būti nugalėtojai, bet pralaimėjusiems linkėjo nenusiminti. Kartu pasveikino ir klaipėdiškius, netrukus švęsiančius Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100 metų sukaktį.
Renginio vedėjai Arina Baukytė ir Ustin Keleberda supažindino su komisija: pirmininkė Vilma Zumarienė – Karo medicinos mokymo centro paramedikų rengimo skyriaus Karo medicinos gydytojų padėjėjų vyresnioji instruktorė, vyresnioji seržantė specialistė; Aleksandra Jaronskė – skubiosios medicinos pagalbos paramedikė, profesijos mokytoja; Gitana Bedrovienė – skubiosios medicinos pagalbos paramedikė; Tomas Gurskas – paramedikas, paramedikų asociacijos vice prezidentas; Ugnė Malašauskaitė, Paramedikų asociacijos atstovė, skubiosios medicinos pagalbos paramedikė.
Komisijos pirmininkė Vilma Zumarienė teigė, jog bus labai įdomu sužinoti rezultatus, kadangi komandos labai skirtingos savo sudėtimi. Ji dėkojo visiems, palydėjusiems dalyvius ir palaikantiems.
„Kuo skiriasi muzikantai nuo paramedikų? Su muzikantais visi nori susitikti jų darbe, o su paramedikais – po jų darbo“, - retoriškai kalbėjo Gintaras Andrijauskas, „Sadūnai“ muzikantas, kartu su zarasiškiu Simonu Navicku visiems skyręs „šiltą“ muzikinę dovanėlę.
Konkurso dalyvių laukė teorijos žinių testas, sudarytas iš 20 klausimų ir 5 praktinių užduočių: būtinosios medicinos pagalbos teikimas traumos atveju; būtinosios medicinos pagalbos teikimas esant ūmiai būklei; gelbėjimas masinės nelaimės metu (šią užduotį sudaro 2 dalys: 5 teoriniai klausimai ir atliekamas atrankinis nukentėjusiųjų rūšiavimas); komandų kapitonams skirta praktinė užduotis (jiems reikėjo suteikti pirmąją pagalbą įvykus nelaimei viešoje vietoje); atviro šlaunikaulio lūžio įtvėrimas.
--------
Konkursų rezultatų paskelbimas – visada laukiamos akimirkos.
Mokyklos direktorė N.Guobienė džiaugėsi pavyksiu renginiu, patikindama, kad konkursas vyko skaidriai, nors mokytojai A. Jaronskei teko pavaduoti netikėtai susirgusią komisijos narę. Visiems linkėjo mokėti priimti teisingus sprendimus ir niekada nepasimesti sudėtingose situacijose, o ypač tada, kai žmogus gyvybei gresia pavojus.
Nuoširdžiai padėkota ne tik kiekvienam mokytojui, ruošusiam komandą konkursui, bet ir kiekvienam dalyviui ir visiems komisijos nariams.
Komisijos pirmininkė V. Zumarienė, akcentavo, kad susumavus visų užduočių taškus, paaiškėjo, kad 3-iąją vietą laimėjo Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro I-oji komanda (Joana Leščevska, Ilona Chmyklienė, komandos kapitonė Rūta Ramanauskienė; mokytojas Mindaugas Kliukas);
2-ąją vietą užėmė Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro II-oji komanda (Linas Vaitulionis, Augustinas Berniūnas, komandos kapitonas Erikas Tarvydas; jų mokytojas Andrėjus Gorochovas).
1-ąją vietą užėmė Zarasų profesinės mokyklos komanda (Viktorija Anonko, Artiom Osovskoj, komandos kapitonė Dovilė Petkevičiūtė; jų mokytoja Aleksandra Jaronskė).
Geriausiu komandų kapitonu pripažintas Erikas Tarvydas – Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro II-osios komandos kapitonas.
Konkursas baigėsi, palikdamas gražius bendrystės įspūdžius ir puikiai įgyvendintus uždavinius: didinti profesinio mokymo prestižą, stiprinti ryšius tarp profesinio mokymo įstaigų, skatinti mokinių profesinių kompetencijų tobulinimą; ugdyti bendradarbiavimo kompetencijas, kūrybiškumą, iniciatyvumą.