Naujienos

Saulės elektrinės įrengimas

2022 10 28

Gyvendami intensyviame technologijų amžiuje, naudojame begalę įvairiausių prietaisų, kurie puikiai atlieka „tarnų“ funkcijas: skalbia, valo už mus, o atlikę reikiamus darbus, patys net išsijungia. Natūralu, kad elektros energijos poreikiai auga.
Iš neišsenkančių išteklių (saulės, vėjo ir vandens energiją), kurių kiekis nepriklauso nuo mūsų naudojimo intensyvumo, gaminama elektros energija. Kadangi yra pigesnių energijos išgavimo būdų, matyti šios energijos trūkumai: nesigamina naktį, apniukusiu oru.
Dimitriškėse besilankantiems buvo smalsu, pamačius, kad mokyklos teritorijoje statomi saulės šviesos kolektoriai. Šiemet, kai elektros kainos įstaigoms ir gyventojams smarkiai išaugo, saulės šviesos elektrinės reikšmė dar labiau pakilo.
Ir štai jau mėnuo, kai Zarasų profesinėje mokykloje veikia saulės šviesos elektrinė. Tai projekto „Atsinaujinančių energijos šaltinių įdiegimas Zarasų profesinėje mokykloje“, subsidijuoto Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA), pagal finansavimo priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ar kitų) panaudojimas visuomeninės ir gyvenamosios (įvairių socialinių grupių asmenims) paskirties pastatuose, kurie nuosavybes teise priklauso valstybei, savivaldybėms, tradicinėms religinėms bendruomenėms, religinėms bendrijoms ar centrams“ - rezultatas.
Mokyklos direktorė Nijolė Guobienė labai džiaugiasi, kad labai laiku pradėjo veikti saulės elektrinė – projektas įgyvendintas panaudojant klimato kaitos programos lėšas. Pagaminta elektros energija bus naudojama mokyklos poreikiams užtikrinti.
Saulės energija – taupo ne tik mūsų lėšas, bet saugo gamtą ir jos išteklius.