Naujienos

Susitikimas su policijos atstovėmis

2023 01 19

Šiandien Zarasų profesinėje mokykloje vyko susitikimas su Utenos aps. VPK Zarasų rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnėmis: Rosita Gurskaja, vyriausiąja tyrėja ir Justina Ivanovskiene, vyresniąja tyrėja.
Justina Ivanovskienė, vyresnioji tyrėja, apžvelgė nusikalstamų veikų latentiškumą, akcentuodama įvykius rajone (sukčiavimą, įvairias vagystes). Plačiai aptarta ir saugaus eismo problema: iliustruota medžiaga puikiai parodė, kaip atšvaito neturėjimas didina avarijos grėsmę, nes mažėja pėsčiųjų pastebėjimas kelyje.
Rosita Gurskaja, vyriausioji tyrėja, pranešė apie didžiuosiuose Lietuvos miestuose vis dažniau atsirandančias įstrižines perėjas.
Labai išsamus ir įdomus pasakojimas apie nesąžiningą įvairių elektroninių parduotuvių veiklą. Pirkėjai, susigundę žemomis prekių kainomis, panašiais žinomų prekių logotipais, o taip pat raginimais kuo skubiau pirkti, nes prekių kiekis ribotas – dažnai tampa sukčių, turinčių elektronines parduotuves, aukomis. Pareigūnė įspėjo, kaip gali būti spendžiami spąstai neapdairiems pirkėjams; priminė apie ES galiojančią prekių grąžinimo galimybę; informavo apie taikomas baudas už akcizinių prekių pardavinėjimą uždarose socialinių tinklų grupėse; priminė, kaip galima nukentėti, atskleidus savo asmens tapatybės dokumento duomenis.
Naudingas kartu atliktas nedidelis testukas teorinėms žinioms įtvirtinti.
Nors pareigūnų tikslas – ginti – saugoti – padėti, tačiau visada reikia būti budriems. Tada tikrai pavyks išvengti daugelio nemalonių situacijų.