Naujienos

Vaiko šypsnys – saulės spindulys

2022 06 21

Zarasų profesinės mokyklos 9 klasės mokinės Monika Grigėnaitė, Gabrielė Matiukaitė, Ugnė Semionovaitė ir Gabrielė Šerekovaitė su dailės ir profesijos mokytoja Evelina Kisieliene aplankė Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos vyresniųjų vaikų grupę, kuriai parengė „Sveiko maisto užkandėlę“.
Devintokės šiam susitikimui su vaikais ruošėsi iš anksto: piešė, kūrė lankstinukus. Grupėje parodė du didelius mokomuosius plakatus, kuriuose nupiešti vaisiai ir daržovės bei surašytos lietuvių ir anglų kalbų abėcėlės raidės. Puikiai nupieštų plakatų tikslas – ne tik mokyti taisyklingai tarti garsus, supažindinti vaikus su raidėmis, pakartoti vaisių ir daržovių pavadinimus, bet ir pradėti mokyti skaityti – siejant žodžius su raidėmis.
Kadangi geriausia mažųjų mokymo forma – žaidimas, žaisdami kalbėjome apie vaisius ir daržoves, jų spalvą ir skonį, apie jų dydį ir naudą.
Buvo daug šypsenų ir juoko. Vaišinomės vaisių gabalėliais, dailiai suvertais ant nedidelių iešmelių, saikingai skanavome mažyčius spalvotus zefyriukus.
Zarasų profesinės mokyklos 9 klasės mokinės pažadėjo būtinai pasinaudoti auklėtojos Reginos Petkevičienės kvietimu ir aplankyti dar savo mažuosius draugus, nes „Vaiko šypsnys – saulės spindulys, ir toks, kad ten, širdy, kažkas nebetelpa iš pasigėrėjimo ir meilės.“ (Ieva Simonaitytė)
Evelina Kisielienė
Giedrė Mičiūnienė
Nuotraukos Evelinos Kisielienės