Naujienos

Vaikučiai pabiručiai

2022 06 03

Atostogos kvepia... sausainiais
Apžiūrėję išpuoselėtus margaspalvius Zarasų profesinės mokyklos gėlynus, pasigrožėję dideliais metaliniais, gėlėmis pasipuošusiais stručiais, suskaičiavę metalinių vabalų kojas, vaikučiai atskubėjo į maisto ruošimo Kulinarijos laboratoriją, nes besibaigiantys mokslo metai viliojančiai kvepia ne tik pražydusiais žiedais, bet ir kepamais sausainiais.
„Geriau vieną kartą pabandyti, negu šimtą kartų pamatyti“, – byloja liaudies išmintis. Tuo greit įsitikino visi: nusiplovę rankas ir pasipuošę spalvingomis prijuostėlėmis, vaikai kibo į darbus. Kaip žinia, sausainių, būna įvairiausių formų: iškočioję tešlą, formelėmis spaudė gėlytes, varpelius, širdeles. Paskui atsargiai dėliojo juos į skardą; kad sausainiai gražiai blizgėtų, tepė plakiniu, o kad gražesni būtų, dar ir pabarstukais papuošė...
Kol sausainiai kepė, vaikai su įkarščiu vartė įvairiausias maisto ruošimo knygas, apžiūrinėdami, kokių grožybių galima išsikepti.
Pačių iškepti sausainiai ir arbata... Mmmm. Tai skanumėlis... Už lango dar labiau padvelkė vasaros atostogomis.
Nuostabus augalų pasaulis – oranžerija. Čia spalvų ir formų, lapų ir žiedų įvairovė. Daug įspūdžių. Neišpasakosi.
Vaikai dėkingi profesijos mokytojoms Zinaidai Bočekovai ir Galinai Gluchovai bei bendrabučio administratorei Vandai Šaltytei – Popovienei.