Naujienos

Zarasų profesinė mokykla pristato naują – paramediko mokymo programą

2020 04 29

Zarasų profesinė mokykla pristato naują –
paramediko mokymo programą

Šiuo metu Zarasų profesinė mokykla norintiems mokytis siūlo rinktis iš daugiau nei penkiolikos profesinio mokymo programų. Tokių kaip svečių aptarnavimo darbuotojo, technikos priežiūros verslo darbuotojo, virėjo, masažuotojo, siuvėjo, finansinių paslaugų teikėjo, socialinio darbuotojo padėjėjo, šaltkalvio, staliaus ir kt.
Kasmet atsakingai ruošiamės priėmimui ir stebėdami greitai kintančios darbo rinkos pokyčius, stengiamės, kad kiekvienas turėtų galimybę atrasti ir realizuoti save pasirinktoje mokymo programoje.
Ruošdamiesi naujiems mokslo metams, pristatome naujausią – paramediko  mokymo programą, į kurią stoti mokytis galima bus jau nuo šių metų gegužės 20 dienos. Šiuo metu visoje Lietuvoje esame viena iš trijų profesinių mokyklų suteikiančių galimybę baigti pirminio profesinio mokymo paramediko studijas ir įgyti kvalifikaciją.
Paramediko modulinė profesinio mokymo programa yra skirta kvalifikuotam paramedikui parengti, kuris būtų fiziškai ir psichologiškai pasirengęs teikti savarankiškai ir komandoje su asmens sveikatos priežiūros specialistais žmogaus kūno kompleksinio vertinimo ir pirmosios pagalbos paslaugas, būtinosios medicinos pagalbos pagal kompetenciją paslaugas, taikyti prevencines medicinos priemones, teikti medicinos pagalbą ekstremalių situacijų metu.
Įgiję paramediko kvalifikaciją asmenys galės verstis paramediko praktika, teikti skubiosios medicinos pagalbos paslaugas ir kitas sveikatos priežiūros paslaugas, kurias pagal teisės aktų reikalavimus kartu su kitais sveikatos priežiūros specialistais turi teikti ir paramedikas.

Moduliai, kurių mokysis būsimieji paramedikai:
Kompleksinis žmogaus kūno vertinimas ir komunikacija;
Pirmosios pagalbos teikimas;
Būtinosios medicinos pagalbos teikimas pagal kompetenciją;
Paciento transportavimas;
Prevencinių medicinos priemonių taikymas;
Medicinos pagalbos teikimas ekstremalių situacijų metu;
Pirmosios pagalbos instrukcijų teikimas telefonu.
Galimybės mokytis, keisti profesiją, tobulėti yra ranka pasiekiamos, viskas ko reikia, tai apmąstyti ir pasirinkti sau tinkančią. Persikvalifikavimas ar naujos žinios, tikime veda ne tik finansiškai turtingesnės, bet ir džiugios ateities link – atradę save ir pažinę savo gebėjimus tampame laimingesniais žmonėmis.

Zarasų profesinės mokyklos
Neformaliojo švietimo organizatorė
Simona Matusevičiūtė