Masažuotojas

Masažuotojo modulinė profesinio mokymo programa

 

Modulinė profesinio mokymo programa

Programos valstybinis kodas T43091501

Mokymosi trukmė – 1 metai, 6 mėnesiai; 90 kreditų

Baigę programą ir išlaikę egzaminus mokiniai gauna Masažuotojo profesinio mokymo diplomą (IV kvalifikacijos lygis).

Mokiniai mokosi

Specialybės dalykų (teorija ir praktinis mokymas).

Kvalifikaciją sudarančioms kompetencijoms įgyti skirti moduliai

Privalomieji moduliai (90 mokymosi kreditų):

  • Kliento fizinės ir emocinės būklės vertinimas, 20 mokymosi kreditų
  • Klasikinio ir segmentinio masažo atlikimas, 20 mokymosi kreditų
  • Gydomojo masažo atlikimas, 20 mokymosi kreditų
  • Sportinio masažo atlikimas, 20 mokymosi kreditų
  • Įvadas į darbo rinką, 10 mokymosi kreditų.

DARBO APRAŠYMAS Masažuotojo modulinė profesinio mokymo programa skirta kvalifikuotam masažuotojui parengti.

Masažuotojas turi žinoti dokumentų rengimo, tvarkymo ir apskaitos pagrindus, medicinos statistikos, sveikatos draudimo ir sveikatos teisės pagrindus, naudojimosi informacinėmis ir ryšio technologijomis būdus, kenksmingus masažuotojo veiklos veiksnius.

Masažuotojas turi išmanyti žmogaus anatomijos ir fiziologijos pagrindus, žmogaus organizme vykstančius patologinius procesus, taikomų masažo metodų principus, medicinos priemonių ir prietaisų veikimo principus ir jų priežiūrą.

Masažuotojas turi gebėti paruošti darbo vietą ir priemones, įvertinti darbo aplinkos sąlygas, vadovautis teisės aktais, reglamentuojančiais jo darbo veiklą, įvertinti asmens fizinę bei psichikos sveikatos būklę, įvertinti ir paaiškinti masažo poveikį, sudaryti masažuotojo veiksmų planą, atsižvelgiant į asmens amžiaus ypatumus, savarankiškai atlikti masažą, atsižvelgiant į masažo atlikimo būdą ir lokalizaciją, atpažinti gyvybei pavojingas būkles, jas įvertinti ir tinkamai reaguoti, operatyviai reaguoti į darbų saugos reikalavimų pažeidimus, skleisti profesinę patirtį, bendrauti ir bendradarbiauti su sveikatos priežiūros bei kitų įstaigų specialistais bei vykdyti prevencinę veiklą.

 

Asmuo, įgijęs masažuotojo kvalifikaciją, galės teikti paslaugas privačiose ir valstybinėse įstaigose individualiai arba ligoninėse, sanatorijose, reabilitacijos klinikose, sveikatingumo ir sporto centruose, grožio salonuose.

Masažuotojas privalo išmanyti higienos normas, dėvėti specialiuosius darbo drabužius.

Darbo metu yra galimos konfliktinės situacijos, todėl reikalingi gebėjimai jas valdyti ir spręsti. Masažuotojo profesijai reikalingi bendrieji gebėjimai ir asmeninės savybės: kruopštumas, kantrybė, atidumas, darbštumas, gebėjimas bendrauti, emocinė pusiausvyra, fizinė ištvermė ir pagarba klientui.

Masažuotojas privalo profilaktiškai pasitikrinti sveikatą ir turėti asmens medicininę knygelę arba privalomojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą.

KVALIFIKACIJOS ĮGIJIMAS. Modulių programose numatomas teorinis ir praktinis mokymas. Masažuotojo kvalifikacija suteikiama mokiniui, baigusiam visą mokymo programą ir pasiekusiam numatytus mokymo tikslus.

Modulio ,,Įvadas į darbo rinką“ mokomasi gydymo įstaigose: ligoninėse, sanatorijose, reabilitacijos klinikose, sveikatingumo ir sporto centruose, grožio salonuose arba sektoriniuose praktinio mokymo centruose šalies profesinėse mokyklose.