Vizažistas*

Vizažisto modulinė profesinio mokymo programa

Įgijusiems pagrindinį išsilavinimą

 

Modulinė profesinio mokymo programa

Programos valstybinis kodas T32101201

Mokymosi trukmė – 7 mėnesiai, 35 kreditai

Baigę programą ir išlaikę egzaminus mokiniai gauna Vizažisto profesinio mokymo diplomą (III kvalifikacijos lygis).

Mokiniai mokosi

Specialybės dalykų (teorija ir praktinis mokymas).

Kvalifikaciją sudarančioms kompetencijoms įgyti skirti moduliai

Privalomieji moduliai (35 mokymosi kreditai):

  • Makiažo atlikimas, 20 mokymosi kreditų.
  • Grimo atlikimas, 10 mokymosi kreditų.
  • Įvadas į darbo rinką, 5 mokymosi kreditai.

 

DARBO APRAŠYMAS Vizažisto modulinė profesinio mokymo programa skirta kvalifikuotam darbuotojui parengti, kuris gebėtų savarankiškai atlikti makiažą ir grimą.

Įgiję šią kvalifikaciją asmenys galės dirbti individualiai arba grožio salonuose, kosmetikos kabinetuose, kirpyklose bei teatro ir (arba) televizijos grimo kambariuose. Vizažistai savo darbe naudoja makiažo priemones ir įrankius, grimo priemones ir įrankius, aseptikos ir antiseptikos, dezinfekcijos ir sterilizacijos priemones. Vizažisto ergonomiškam darbui reikalinga: kėdė klientui su reguliuojama aukščio funkcija, staliukas, ryškus šviestuvas, veidrodis.

Vizažisto profesijai reikalingi svarbiausi bendrieji gebėjimai ir asmeninės savybės: kruopštumas, pastabumas, atsakingumas, kūrybingumas, gebėjimas įvertinti žmogaus išvaizdą, gebėjimas spręsti problemas,  korektiškai bendrauti, planuoti laiką.

Darbuotojui privalu atlikti sveikatos profilaktinį patikrinimą ir turėti asmens medicininę knygelę arba privalomojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą.

KVALIFIKACIJOS ĮGIJIMAS. Modulių programose numatomas teorinis ir praktinis mokymas. Vizažisto kvalifikacija suteikiama mokiniui, baigusiam visą mokymo programą ir pasiekusiam numatytus mokymo tikslus.

Modulio ,,Įvadas į darbo rinką“ mokomasi grožio salonuose, kosmetikos kabinetuose, kirpyklose.